منو
دفاتر نهاد
تشکل ها و نهادها
لینک های مفیداخبار, تصاویر اسلایدی, اخبار تشکل ها
جلسه ی وفات تشکل ها
در جلسه ی وفاق تشکل ها عنوان شد:
اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود
جلسه ی وفاق دانشجویی با همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه در تاریخ 15/9/94 در دانشکده ی پرستاری دانشگاه با حضور دبیران تشکل های دانشجویی و حجت الاسلام ملاعلی مسئول دفتر و حجت الاسلام فراهانی معاونت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه برگزار شد.

 

در این جلسه مسئول دفتر نهاد رهبری سخنانی را پیرامون دو موضوع این جلسه که اولی نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب که اخیرا صادر کردند و دومی چالش های پیش روی دانشگها و راهکارها و نظرات کاربردی پیرامون راه حل آن ها بود ایراد نمودند.

 اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود و در مورد موضوع اول که نامه ی مقام معظم رهبری به جوانان غرب به طور کلی اعم از آمریکا و اروپا بیان شد ان عزت و سربلندی کشور ما در دوران انقلاب است که به جایی رسیده ایم که عالی رغم تاثیر گذاری در عرصه ی های جهانی رهبری انقلاب جوانان و بلکه مردم جهان را دعوت اسلام و به قله های رفیع انسانیت و اندیشه ی والای انسانی می کند این کمال افتخاریست برای کشوریست مانند ایران اینگونه در عرصه ی جهانی درخشش پیدا می کند تا جایی که رهبری آن مستقیما با مردم جهان سخن و مردم را به سوی خدا خوبی ها و کمالات سخن می گوید و وقتی انسان این تفاوت ها را با زمان قبل از انقلاب مقایسه می کند به خوبی متوجه می شود که در ان زمان چقدر کشور ناچیز و ناشناخته ای بودیم و امروز نگاه می کنیم و می بینیم در عرصه ی جهانی اینقدر می درخشیم.

 

 جا دارد بیانات رهبری  و هم در خارج کشور برای همه مجموعه های بیرون از کشور تبیین و توضیح داده شود تا ارزش های والای اسلامی و انسانی و جایگاه کشور را به خوبی شناسایی کنیم. در بحث دوم جلسه ی مطرح شد که سلیقه های گوناگون بدون شک در تمام دانشگاه ها وجود دارد تشکل ها به موازات یکدیگر اندیشه های مختلف یکدیگر را تقویت می کنند و باور های خودشان را در این راستا به صورت  جلسات و سخنرانی ها و مناظره های وامثال ذالک. با توجه به اینکه در آینده ی نه چندان دور در کشور شاهد برگزاری انتخابات خواهیم بود و به طور کلی در هر عرصه و زمانی و در هر برحه و مکانی ما مناسبت هایی داریم که بی شک ممکن است موجب چالش ها و اصطکاک اندیشه ها شود در این زمینه باید علرغم همه ی اندیشه ها و نظرات مختلف در تشکل ها و میان اساتید و دانشگاهیان این است که متانت به حدی رعایت شود که موجب رودرویی این مجموعه ها نشود ما با نشست های متفاوت به ویژه نشست با تشکل ها می توان این تقابل و تعارض را کنترل کرد تا جایی که بتوان نقطه نظرات خوب یکدیگر را تقویت و نکات ضعف یکدیگر را نقد کرده تا مرتکب خطاهایی نشویم که اسرار بر خطاهایی نشویم که موجب چالش و تنش در دانشگاه شود .

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تمام تلاش خود را می کند تا که در کنار تمام تشکل ها تعامل خوبی داشه باشد و در حقیقت چتری باشد بر تشکل ها و مجموعه ها دانشجویی و اساتید بزرگوار و گرام دانشگاه و کلا مجموعه دانشگاهی را تحت پوشش رفتاری و عملی و همه جانبه خودش قرار بده تا در این راستا نقش دانشگاه علرغم همه ی تفاوت های مستقل و یک ایده ی نهایی را در حقیقت که همان عزت و سربلندی کشور اسلامی ماست مد نظر داشته باشیم

در پایان دانشجویان نقطه نظرات خود را بیان نمودند و به ابراز نظر های متفاوت خودشان پرداختند. بسیج دانشجویی و تشکل انجمن اسلامی پیرو خط امام و انجمن اسلامی دانشجویان و هیئت محبان اهل بیت و تشکل وحدت اسلامی هر کدام جداگانه به بیان نظرات و مطالبات خود پرداختند.

تشکل ها باید علیرغم اینکه اندیشه های خود را داشته باشند کاری کنند که تنش در سطح دانشگاه وجود نداشته باشد. و نظرات مخالف همدیگر را تحمل کرده و به نقطه اشتراکی دستیابی داشته باشند.

در پایان مسئول دفتر نهاد رهبری با تشکر از همه ی تشکل ها به آنها و عده ی تشکیل جلسه ی دیگر برای ادامه شنفت مباحث تشکل ها را در اینده ی نزدیک دادند.   

 

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:1038                   شماره خبر:١١٦٧٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اطلاعیه
ویژه نامه
شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن
رمضان ماه مناجات و دعا / رمضان پر بود از شور و صفا ماه خالص شدن از کبر و ریا / رمضان ماه رسیدن به خدا
آرشیو ویژه نامه ها
ویدئو کلیپ
کهگیلویه

آمار مراجعه کنندگان به وب سایت

بازدید کنندگان آنلاین:7
بازدید امروز سایت:333
بازدید این صفحه:8977
تعداد کل بازدید:518742

با ما در تماس باشید.

آدرس:یاسوج بلوار شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
تلفن: 074-33337260