منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
ربیع الاول، سومین ماه سال هجری قمری است. ربیع از ماده «ربع» و معنای اصلی این ماده به عدد چهار بازمی‌گردد و عرب به فصل بهار که یک چهارم سال است، ربیع گفته است. از آنجا که ماه ربیع الاول و ربیع الاخر در آغاز این فصل جای گرفته‌اند به نام این فصل موسوم شده‌اند. مسعودی می‌نویسد: سالی که این نامگذاری انجام شده مقارن با فصل بهار بوده ‌است.
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


اخبار, تصاویر اسلایدی, هم اندیشی


برگزاری نشست شورای هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با رعایت پروتکل بهداشتی
نشست شورای هم اندیشی اساتید دانشگاه در تاریخ ۲۰ آبان ۹۹ با حضور تمامی اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

نشست شورای هم اندیشی اساتید دانشگاه در تاریخ ۲۰ آبان ۹۹ با حضور تمامی اعضاء برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود داستار؛مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم و خسته نباشید به همه حاضرین و همچنین خداقوت به پرسنل و کادر زحمتکش بیمارستان ها،بیان داشتند در دانشگاه باید فضای هم فکری و تعامل و مشورت آماده باشد. سپس ایشان از فعالیتهای دفتر نهاد رهبری در ایام کرونا نیز صحبت کردند و از گروه جهادی برای تدفین و تغسیل اموات کرونایی نیز تشکر کردند.

در ادامه حجت الاسلام داستار؛  از مراکز مشاوره درون استانی دفترنهاد و همچنین مرکز مشاوره دفتر نهاد رهبری نیز صحبت نمودند.

دکتر یزدانپناه؛ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  از دانشگاههای نسل سوم و چهارم صحبت کردند و بیان داشتند کسانی که می توانند در پیشرفت دانشگاه ها نقش داشته باشند اساتید و هیئت علمی هستند.

ایشان از مشکلات و موانع جدی جامعه صحبت کردند وبه شناسایی مشکلات پرداختند و بیان داشتند برای توسعه مملکت باید ارزیابی های مهم انجام دهیم.جامعه برای کسی همینطور جایگاه تعریف نمی‌کند جز اینکه آن فرد باید در مسائل جامعه نقش داشته باشد و نقش خود را نشان بدهد و در موارد نیاز خود را نشان دهند. ایشان از اساتید دانشگاه خواستند که قوی‌تر و در موارد نیاز مشارکت بیشتری داشته باشند. مردم الان به فکر ما و توانایی های ما نیاز دارند.

دکتر یزدان پناه  از کوئید ۱۹ صحبت کردند و از تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی مردم و مشکلات مردم صحبت کردند و از اساتید خواستند تا می توانند در راستای خدمت به مردم گام بردارند.

دکتر موسوی زاده دبیر هم اندیشی نیز بیان داشتند که باید تا می توانیم تکان بهداشتی و فاصله گزاری را رعایت کنیم. ایشان در ادامه به بیان گزارشات هم اندیشی های گذشته که در دانشگاه برگزار شده است و به اهداف آنها و همچنین تاثیرگذاری آنها در محیط دانشگاه نیز اشاره کردند.

در ادامه دکتر بهروز یزدانپناه ضمن تقدیر و تشکر از دفتر نهاد رهبری دانشگاه برای آماده کردن دانشگاه برای بیانات تمامی افکار از فضای جامعه و همچنین از حرکت فضای جامعه به سوی تعامل فکری صحبت کردند. ایشان به آموزش مجازی دانشگاه در کشور اشاره نمودند و از مشکلات موجود در سطح کشور نیز صحبت کردند وبیان داشتند آموزش مجازی الان خیلی بد و دارای مشکلات زیادی هست.

در ادامه دکتر خرامین نیز مشکلات آموزشی و بحران تعاملات درون دانشگاهی را مطرح کردند. ایشان به بعد روانی موضوع زائران اربعین کربلا اشاره نمودند که آلوده شدن زائرین به ویروس کرونا خیلی ناچیز بود. در ادامه ایشان از راه اندازی کلینیک مشاوره روانی و روحی نیز صحبت کردند.

 دکتر صداقت طلب نیز بیان داشتند که باید به اقتصاد مقاومتی در بحران کرونا دقت شود، در بحث هزینه های داخلی باید تا می توانیم از داروهایی که استفاده آنها تاثیر چندانی ندارد خودداری کنیم.

دکتر پوران فرد؛معاونت توسعه دانشگاه نیز به هزینه های سنگین ویروس کووید 19 پرداختند و از مردم خواستند تا نکات بهداشتی و فاصله گزاری را رعایت کنند.

در ادامه هر کدام از اعضا به نکته نظرات خود پرداختند.

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:24                   شماره خبر:٢٩٤٦٦
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: