منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
طلاق عاطفی: آژیر از بین رفتن رابطه همسران است.
یکی از راهکارهای خروج از طلاق عاطفی، احترام گذاشتن و محبت بی قید و شرط زوجین به یکدیگر است. علت افزایش جدایی و طلاق در خانواده های ایرانی چیست؟ عوامل محیطی موثر بر طلاق عاطفی:
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


اخبار, تصاویر اسلایدی, اخبار دانشگاه

برگزاری کارگاه معرفت افزایی در علوم پزشکی یاسوج
کارگاه یک روزه معرفت افزایی ویژه ائمه جماعات و رابطین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه‌ برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین مسعود داستار مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشتند:باید روزه را جزء بهترین عبادت‌ها دانست ؛ روزه آثار و برکات زیادی دارد که انتظار می‌رود ائمه جماعات و رابطین ، دانشجویان و مخاطبان خود را با فوائد روزه آشنا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود داستار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان با تقدیر از شرکت کنندگان در این کارگاه یک روزه و تبریک ماه رمضان بیان کرد: توجه به مسائل دینی و فرهنگی در دانشگاه به جد در دستور کار است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست روزه را جزء بهترین عبادت‌ها دانست و گفت: روزه آثار و برکات زیادی دارد که انتظار می‌رود ائمه جماعات و رابطین دانشجویان و مخاطبان خود را با فوائد روزه آشنا کنند.

دکتر اورنگ ایلامی در آئین افتتاح این کارگاه اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده همایش بین المللی «طب در فرهنگ رضوی» 28 خردادماه امسال در مرکز استان برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این همایش با حضور کشورهایی از نقاط مختلف دنیا اجرا می‌شود، افزود: تفاهم نامه‌های در راستای همکاری چند جانبه فرهنگی، علمی و پژوهشی با بنیاد فرهنگی امام رضا(ع) و آستان قدس رضوی  منعقد شده است.

وی از بازدید اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سفر اخیر به خراسان رضوی از بیمارستان رضوی مشهد خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده طرح ضیافت اندیشه اساتید در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

دکتر ایلامی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ماه رمضان ماه بندگی خدا، رفع کدورت‌ها، رعایت حقوق دیگران و کنترل زبان است.

حجت الاسلام نورمحمدی با بیان اینکه انسان روزه دار سعی می‌کند از خوردن مال حرام خوداری کند و از این طریق سبب تقویت قدرت بازدارندگی در خود شود، افزود: همچنین روزه گرفتن سبب رفع برخی بیماری‌ها می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین نصیر حسینی امام جمعه دهدشت بیان کردند:پیگیری اجرای احکام و اخلاق اسلامی در دانشگاه ها و بیمارستان ها و ادارات باید در اولویت باشد.ائمه جماعات در اجرا و ترویج این فرهنگ باید کوشا باشند.

دکتر نوشادی نیزدر رابطه با مهارتهای ارتباطی نیز بیان کردند که :دو نوع نگاه در افراد وجود دارد:

1 :دانایی ، یعنی احساس می کنیم میدانیم ،دنبال ذهن و تفکرات دیگری نیستیم و ...

2 :نمی دانیم ، با دیگران دنبال پیداکردن اصل مطلب هستیم....

فقیر کسی است که در شرایطی که دارد نمی تواند خود را راهبرد کند و پیشرفت کند.فقیر بی پولی نیست.نگاه اقتصادی نداشته باشید.

دکتر موسوی زاده در رابطه با نوع انتظارات نظام سلامت از ائمه جماعات و چگونگی ارتباط دین با نظام سلامت صحبت کردند.ایشان در ادامه با ذکر حدیثی از پیامبر  علم را دو گونه توصیف کرد 1:علم ادیان 2: علم ابدان و هر دو نسبت به هم مرتبط می باشند که علم دین و بدن باید در طول همدیگر برای ارتقاء انسان و برای رسیدن به درجات الهی در کنار هم باشند.

بعد از اقامه نماز و صرف ناهار در حسینیه آبشار یاسوج دکتر فرح بخش در رابطه با گام دوم انقلاب اسلامی ایران و تبیین آن برای عامه مردم صحبت کردندو بیان داشتند که روحانیون می توانند و باید جهت تبیین گام دوم انقلاب جلودار باشند و تا رسیدن به هدف اصلی و نهایی گام دوم انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نکنند و در راه رسیدن باید مطالبه گرباشند.

در پایان حاج آقا داستار ضمن عرض خسته نباشید خدمت حاضرین در جلسه به پرسش ها و نظرات ائمه جماعات استان پاسخ دادند و در پایان با اهدای کارت هدیه به رابطین و ائمه جماعات از زحمات آنها تقدیر و تشکر شد.

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:537                   شماره خبر:٢٤٣٧١
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: