منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
طلاق عاطفی: آژیر از بین رفتن رابطه همسران است.
یکی از راهکارهای خروج از طلاق عاطفی، احترام گذاشتن و محبت بی قید و شرط زوجین به یکدیگر است. علت افزایش جدایی و طلاق در خانواده های ایرانی چیست؟ عوامل محیطی موثر بر طلاق عاطفی:
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


اخبار, تصاویر اسلایدی

برگزاری نماز در حسینیه دانشگاه
برگزاری نماز ظهر و عصر در حسینیه دانشگاه باحضور مسئولین دانشگاه.
مسئول جدید دفتر نهاد رهبری حاج آقا داستار،ضمن قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران در بحث مهدویت را مطرح کردند.

مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان‌ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد. در ادیان و ملل مختلف، اعتقاد به منجی وجود دارد. منجی موعود و نجاتبخش در اقوام و ملل با آیین‌ها و فرهنگ‌های کاملاً متفاوت، به اَشکال و صور گوناگون و متنوعی مطرح شده است؛ اما همه تقریباً در یک نکته متفق‌القول‌اند که نجات بخشی خواهد آمد. در میان این گروه‌ها، شیعه، معتقد به ظهور حضرت مهدی(ع) است.

شیعیان دوازده امامی معتقدند بنابه وعده الهی فردی از نسل پیامبر اسلام و هم‌نام وی، نهمین فرزند از نسل حسین بن علی، با لقب «مهدی» ظهور می‌کند و زمین را سراسر عدل و داد می‌کند.

بنابه این اعتقاد، مهدی فرزند حسن عسکری (امام یازدهم شیعه) در سال ۲۵۵–۲۵۶ (قمری) به‌دنیا آمده است و پس از دوره‌ای به‌نام غیبت صغری که به وسیلهٔ نائبان(جانشینان) خاص او با مردم بخصوص شیعیان در ارتباط بوده، غیبت طولانی (غیبت کبری) شروع شد که تا زمان ظهور ادامه خواهد داشت. در این دوران کسی وی را به اختیار خود نمی‌تواند ببیند.

مفهوم مهدویت هر چند از اعتقادات اصلی اهل سنت نیست ولی در طول تاریخ مورد توجه اهل سنت بوده‌است.

 در پایان ایشان برای همگان دعا کردند.


فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:138                   شماره خبر:٢٣٠٠١
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: