منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) مبارک باد.
ای احمدیان به نام احمد صلوات هر دم به هزار ساعت از دم صلوات از نور محمدی دلم مسرورست پیوسته بگو تو بر محمد صلوات اللهم صلی علی محمد و آل محمد میلادحضرت رسول اكرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) مبارك باد.
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


تصاویر اسلایدی

در جلسه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مطرح شد؛
یکی از مهم ترین وظایف ستاد امر به معروف تعیین الگوهای رفتاری/اقدامات موثر در ترویج امر به معروف و نهی از منکر
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشتند شورای امر به معروف و نهی از منکر و نیز شورای عالی نماز در دانشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر تعیین الگوهای رفتاری است، گفت: ما نباید تنها در حرف عامران به معروف و ناهیان از منکر باشیم بلکه باید در عمل الگو های رفتاری را تدوین و ابلاغ کنیم.

دکتر اورنگ ایلامی در جلسه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه، افزود:ستادهای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر ادارات از نظر عملکرد خود در این زمینه در استانداری با هم سنجیده و امتیاز بندی می شوند.

وی تصریح کرد: در سال 95 امتیاز دانشگاه علوم پزشکی استان در این سنجش متوسط بود و امید است در سال جاری امتیازی خوب تا عالی را کسب نماییم.

وی اضافه کرد: آسیب شناسی و ریشه یابی علل ترک معروف و ارتکاب به منکر از جمله سیاست های مصوب شده توسط مجلس است که در این زمینه معاونت پژوهش و تحقیقات دانشگاه می تواند اقدام نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، اظهار داشت: زمینه سازی برای مشارکت همه آحاد مردم و نیز کارکنان در زمینه امر به معروف از فعالیت های مهمی است که باید از طریق اطلاع رسانی رسانه ای شامل رادیو، برنامه زنده و سایت دانشگاه صورت گیرد.

وی تدوین راهبردهای آموزشی برای همه سطوح دانشگاه را از دیگر اقدامات موثر در ترویج امر به معروف و نهی از منکر عنوان و اذعان داشت: شناسایی ظرفیت ها و کمک به جمعیت ها و تشکل های مردمی( NGO ) فعال در این زمینه نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

دکتر ایلامی، ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی، تکالیفی را برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نیز برای اجرای فرهنگ حجاب و عفاف تدوین و مصوب نموده که می بایست این تکالیف به همراه تکالیف اجرایی ستادها به صورت بنر و چارچوبی قابل رویت و خوانا در بیمارستان ها و فضاهای بهداشتی، درمانی نصب شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سیاست های کلی و خط و مشی اساسی این شورا باید در این جلسات برای دانشگاه تعیین و ابلاغ شود.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان، نیز با بیان اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر و نیز شورای عالی نماز در دانشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، گفت: به همین خاطر شورای عالی فرهنگی نسبت به این مسئله حساس بوده و شورای آموزش عالی دانشگاه نیز خواهان برگزاری حداقل دو ماه یکبار این جلسات و نیز اجرای مصوبات و برنامه های این نشست شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل ملاعلی اضافه کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ارائه گزارش عملکرد این شوراها را مهم تقلی نموده و یکی از شاخص های امتیازبندی فرهنگی دانشگاه ها برگزاری مستمر جلسات و ارائه مصوبات و پیگیری آنها است.

وی افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه شامل پانزده نفر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، معاونین روسای بیمارستان ها، شبکه بهداشت و درمان، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه و روابط عمومی بوده که پیگیری برنامه کلی مصوبات این جلسات نیز بر عهده این اعضا است.

وی از برگزاری کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر نیز در دانشگاه خبر داد و خاطر نشان کرد: این کارگاه در هفته های آینده برای طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار می شود.

جلسه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونین و روسای بیمارستان ها در ستاد مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

 

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:104                   شماره خبر:١٩٣٥٥
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: