منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
نماز ستون دین است.
اینکه بخشنامه کنیم کارمندان باید سر ظهرنماز اول وقت بخوانند درست نیست، یا اینکه حتما افراد در نماز جماعت شرکت کنند، اینطور نیست، نماز جماعت مستحب است.
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


اخبار

نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با موضوع تعامل، تعاون و ایثار در حوزه سلامت برگزار شد+عکس
رشد 23 درصدی میزان بودجه دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به سایر دانشگاه های کشور/برگزاری اردوهای جهادی اقدامی موثر در ارتقاء سلامت مردم

نشست هم اندیشی تعامل، تعاون و ایثار در حوزه سلامت و ارتباطات بین بخشی ملی و بین المللی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی برگزار شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن گفت: این دانشگاه در زمینه بین المللی سازی، دستاورد های مطلوبی بدست آورده است.

دکتر اورنگ ایلامی افزود: عقد تفاهم نامه با دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، شیراز، اصفهان و دانشگاه پزشکی رایزان روسیه از مهمترین دستاوردهای بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی استان است.

وی با اشاره به برگزاری همایش های ملی و کنگره های بین المللی با عناوین نماز، در فرهنگ رضوی و طب در آموزه های فرهنگی رضوی، ادامه داد: ارتقاء سطح علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از ثمرات برگزاری این همایش ها و کنگره های بین المللی در آینده نزدیک خواهد بود.

وی اضافه کرد: انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی مشهد، استانداری خراسان رضوی و بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از دیگر دستاوردهای مهم دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.

دکتر ایلامی، حمایت مالی آستان قدس رضوی را در برگزاری همایش های ملی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی استان موثر دانست و تاکید کرد: عقد این تفاهم‌نامه ها موجب بهبود عملکرد دانشگاه در برگزاری همایش های پیش رو خواهد شد.

وی استقلال مالی و درآمد را از اولویت های مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی استان در سال پیش رو عنوان و اظهار کرد: میزان رشد بودجه دانشگاه ۲۳درصد، که از میانگین رشد بودجه دانشگاه های علوم پزشکی کشور بالاتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: افزایش ارتباطات بین المللی و پذیرش دانشجویان خارجی به همراه تبادل استاد و دانشجو با استان ها و کشور های دیگر از راهکارهای افزایش درآمد ناخالص و استقلال مالی این دانشگاه خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت استان در حوزه گیاهان دارویی و شرکت های دانش بنیان، گفت: تولید محصول و پیشروی به سمت دانشگاه های نسل سوم از اهداف دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.

وی اضافه کرد: صرفه جویی، هدف گذاری بسته های طرح تحول نظام سلامت، کاهش خدمات کم بازده و پرهزینه و افزایش خدمات پربازده و کم هزینه از دیگر اولویت های دانشگاه در راستای افزایش درآمد و استقلال مالی در سال آینده خواهد بود.

دکتر ایلامی، در ادامه با اشاره به سفر سه روزه به دانشگاه رایزان روسیه و پر ثمر بودن آن ابراز داشت: این دانشگاه دومین دانشگاه با سابقه روسیه است که با جذب دانشجو از ۶۰ کشور دنیا در حوزه بین الملل و ارتقاء سطح آموزشی، علمی و پژوهشی گام های بلندی را برداشته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، توریسم درمانی و جذب دانشجو بین الملل از اهداف مهم پیش روی دانشگاه علوم پزشکی استان است.

 مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این نشست، با بیان اینکه تعامل، تعاون و ایثار از اصلی ترین دلایل موفقیت در کارها است، ابراز داشت: هماهنگی و مشورت در کارها موجب افزایش ایده ها و تصمیم گیری های مطلوب تر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل ملاعلی، نوع تعامل و همکاری ها در سیستم های مختلف را متفاوت دانست و ادامه داد: تعاملات حوزه سلامت و بهداشت نیازمند از خودگذشتگی در راستای ارتقا سطح سلامت مردم است.

وی اذعان نمود: استفاده از پتانسیل سایر استان ها در ایجاد خودکفایی در زمینه درمان و سلامت مفید و موثر است.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اهمیت اتحاد و فعالیت های جمعی از دیدگاه قرآن و اسلام، تصریح کرد: برگزاری اردوهای جهادی اقدامی موثر در ارتقاء سلامت مردم خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در ادامه گفت: استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و ارتقاء سطح علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مهمترین اولویت ما در روند بین الملل سازی است.

دکتر صدرالله محرابی با عنوان این مطلب که تولید محصولات و ایجاد فناوری از اثرات بین الملل سازی است، افزود: اعتبار سنجی حداقل ۱۳۰ استاد از دیگر برنامه های پیش رو در روند بین الملل سازی دانشگاه است.

وی در خصوص طرح خادم یاران امام رضا(ع) نیز اذعان کرد: انجام پروژه های جهادی توسط کادر دانشگاه علوم پزشکی، موجب افزایش حمایت  این سازمان در فعالیت ها و پروژه های کلان دانشگاهی به ویژه تحقیقات و فناوری خواهد شد.