منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
اطلاعیه


اخبار

نمازستون دین است.
نشست توجیهی و ترویجی فرهنگ اقامه نماز برگزار شد+ عکس
نشست توجیهی و ترویجی فرهنگ اقامه نماز با حضور مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری،رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست معاونت آموزشی، سرپرست معاونت پژوهش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی استان و سایر مسئولین در دفتر نهاد رهبری این دانشگاه برگزار شد.

ئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اهمیت فرضیه نماز و جایگاه ویژه آن در ارکان دین مبین اسلام، گفت: فضاسازی فیزیکی جهت بازسازی زیر ساخت های مسجد دانشگاه علوم پزشکی استان انجام و در راستای ارتقاء سطح کیفی این مسجد هستیم.
دکتر اورنگ ایلامی مساجد را محل اصلی تجمع های مذهبی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در گذشته معرفی کرد و ابراز داشت: برگزاری اعیاد، مراسم عزاداری، محافل و بخشی از جلسات موجب استفاده بهتر از فضای فیزیکی و بازتاب موثرتر مساجد خواهد شد.
وی در خصوص اقدامات جهادی مردم در ساخت مساجد، نیز تصریح کرد: احداث یک مسجد به همراه نماز خانه ها در فضاهای ذیربط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج به همراه کمک های مردمی از مهمترین اقدامات در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز است.
دکتر ایلامی به همایش بین المللی نماز در فرهنگ رضوی که در سال آینده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار می شود اشاره کرد و افزود: ایجاد انگیزه در دانشجویان و کارکنان، برگزاری کارگاه های انس با نماز، سخنرانی در بین دانشجویان و کارکنان و اختصاص طرح های تشویقی به فعالان در حوزه نماز از مهمترین اقدامات در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانشجویان و کارکنان است.
در ادامه نشست توجیهی و ترویجی فرهنگ اقامه نماز، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز گفت: فرضیه نماز نقش برجسته ای در زندگی افراد و تاثیر غیر قابل انکاری در جامعه دارد.
حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل ملاعلی، پژوهش در نماز را از مهمترین محورهای ارتقا سطح آموزشی و علمی در مباحث فلسفی و مذهبی دانست و اذعان کرد: حمایت های مادی و معنوی معاونت پژوهش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای ترویج فرهنگ اسلام، تبلیغ و مبالغه به شیوه های درست و ایجاد انگیزه، ارائه مقالات علمی پژوهشی با محوریت دین مبین اسلام در بین دانشجویان و اساتید از اولویت های ترویج فرهنگ اسلامی است.


فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:185                   شماره خبر:١٨٧٧٤
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: