منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
اطلاعیه


اخبار


استقبال مسئول دفترنهادرهبری در دانشگاه و ریاست و هیئت رئیسه دانشگاه از تیم جراحان اعزام شده به استان کهگیلویه وبویر احمد
به منظور خدمات رسانی و معاینه مردم محروم استان کهگیلویه و بویراحمد تیم فوق تخصصی جراحی خیر پلاستیک و ترمیمی« موسسه سلامت مرهم » به سرپرستی پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی.

کم نیستند جوانان و افرادی که به دلیل نقص در صورت خود عذاب می‌کشند و شاید مهمترین آرزویشان دیدن چهره خود در آینه بدون وجود این زخم‌های کهنه باشد، آرزویی که در صورت پیگیری و البته به خواست خدا محال نیست.

نه تنها عدالت در توزیع امکانات بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف بلکه اندیشیدن به افرادی که نقص در صورت، برایشان به دلیل بی بضاعتی مالی به درد بزرگی تبدیل شده نیز از نگاه دور اندیش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بویژه رئیس دانشگاه دور نماند و پیگیری‌ها برای استفاده از ظرفیت و توانایی های موسسه خیریه "مرهم" با هدف انجام جراحی پلاستیک ادامه یافت تا بلکه مرهمی باشد بر زخم‌های صورت بالغ بر 600 کهگیلویه و بویراحمدی.

گروه موسسه خیریه "مرهم" با پیگیری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان برای دومین بار تصمیم به حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد گرفت تا از بین 660 نفر قریب 140 نفر را به صورت رایگان جراحی کنند.

 

دکتر ایلامی در آئین استقبال از اعضای خیریه مرهم تاکید نمود: حضور مجدد این تیم در استان مایه مباهات بوده و از فراهم شدن این فرصت دوباره که می تواند بذر امید در دل بیمارانی که شاید رفع ناهنجاری ظاهری بزرگترین آروزوی زندگی شان هست را، مغتنم می شماریم.

وی با بیان اینکه امیدواریم میزبان خوبی برای این تیم باشیم، افزود: امیدوارم حضور تیم خیریه جراحی پلاستیک در این استان تا درمان تک تک بیماران نیازمند به جراحی پلاستیک تداوم داشته باشد.

دکتر ایلامی خطاب به دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی، سرپرست تیم 25 نفره جراحی مرهم، گفت: تا روزی که تصدی دانشگاه علوم پزشکی استان را عهده دار باشم تمامی امکانات و زیر ساخت ها را برای استمرار تیم های تخصصی خیریه قرار خواهم داد تا به کمک این ظرفیت غیر قابل ارزش گذاری، بتوانیم مرهمی بر آلام جامعه باشیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن قدردانی از حضور مجدد تیم جراحی پلاستیک خیریه در استان و استقرار در شهرستان گچساران، ادامه داد: در این راستا از سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه که تلاش زیادی را صورت دادند، تشکر می کنم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این آئین بیان کرد: اجر امور خیریه ای بدینگونه، قابل قیمت گذاری نبوده و شفا و نجات انسان ها امری به غایت انسانی و نزد خداوند متعال ستوده و نیک است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل ملاعلی اظهار داشت: امیدواریم این نگاه و کنش خیرخواهانه در سطح جامعه الگو و احیا و ارتقا این چنین رفتارها را موجب شود.

سرپرست تیم جراحی پلاستیک و ترمیمی خیریه مرهم نیز با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، بویژه ریاست این دانشگاه خاطرنشان کرد: بدون تلاش و پیگیری های مجدانه دکتر ایلامی این سفر میسر نمی شد و خوشحالیم که امروز برای دومین با در این استان حضور داریم.

دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی افزود: اتفاق خجسته ای است که با دومین حضور ما در استان شما مصادف شد، اولین تجربه ثبت نام الکترونیکی موسسه بود که این رخداد میمون را به فال نیک می گیریم.

سرپرست معاونت اجتماعی نیز با بیان اینکه از این اکیپ 21 نفره 4 نفر تدارکات هستند، گفت: این تیم‌ از امروز تا روز شنبه هفته آینده ساعت 14 بیمار ویزیت می‌کنند.

امین الله بابویی، افزود: این اکیپ تاکنون در 20 استان کشور خدمت رایگان ارائه داده‌اند.

 با هماهنگی‌های انجام شده تیم جراحی پلاستیک و ترمیمی مرهم، بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی سر و صورت را به صورت رایگان در بیمارستان شهید رجایی گچساران ویزیت و درمان می‌کنند

 


فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:271                   شماره خبر:١٨٤٥١
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: