منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) مبارک باد.
ای احمدیان به نام احمد صلوات هر دم به هزار ساعت از دم صلوات از نور محمدی دلم مسرورست پیوسته بگو تو بر محمد صلوات اللهم صلی علی محمد و آل محمد میلادحضرت رسول اكرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) مبارك باد.
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


اخبار

مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر هفته پژوهش
این مراسم با حضورمسئول محترم دفترنهادمقام معظم رهبری،ریاست محترم دانشگاه و مسئولین استانی برگزار شد.
دکتر ایلامی: شناسایی و توانمند سازی از محور های مهم هفته پژوهش امسال/ تولید فناوری پایه و اساس نسل چهارم دانشگاه ها +عکس

دبیر کل ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان در سال 96 با اظهار خرسندی از نحوه برگزاری برنامه های هفته پژوهش  امسال که مورد استقبال مخاطبان و رسانه ها قرار گرفت، آن را نوید ایجاد بستری مناسب برای پژوهشگران، ایده پردازان و فناوران استانی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویر احمد، دکتر اورنگ ایلامی اظهار داشت: بسیار مسروریم که امروز مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر هفته پژوهش امسال با این میزان اقبال و استقبال همراه بوده که موجب دلگرمی برگزار کنندگان خواهد بود.

وی به تشریح و تعریف دانشگاه از منظر آماری پرداخت و آن را به چهار نسل تقسیم بندی و اذعان کرد: نسل اول دانشگاه ها که تا پایان جنگ جهانی ادامه داشت اساسا بر مبنا و محوریت تعداد فارغ التحصیلان ارزیابی و متمایز می شدند و نسل دوم که تا دهه 1960 میلادی منظور می گردند، بر پایه علم گرایی استوار و تولید مقاله و کتب شاخصه های ارزیابی این نسل بود.

وی در ادامه توضیح داد: امروزه در بیشتر نقاط دنیا نسل سوم دانشگاه ها حاکم است که مبنای ارزیانی و سطح بندی این دانشگاه ها عموما نقش تولید فناوری یا مبدل علم به فن را ایفا می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، تصریح کرد: اتفاقی که در دانشگاه های معتبر در حال وقوع است استقبال از نسل چهارم دانشگاه ها بوده که پایه و اساس این نسل، تولید فناوری جهت افزایش سطح رفاه جامعه و نیز تولید ثروت می باشد.

وی در توضیح محورهای هفته پژوهش استان در سال جاری به آمار های ارائه شده توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان و جشنواره دانش آموزی مرتبط، اشاره و بیان داشت: تجلیل از دانش آموزان برتر رتبه های کشوری، تشکیل نمایشگاه در مدارس، حضور پرشور فرهنگیان و دانش آموزان در جشنواره امسال حاکی از درک عمیق آموزش و پرورش از اهمیت پژوهش در آموزش دارد.

دکتر اورنگ ایلامی ادامه داد: اختصاص یک روز زنگ انشاء با موضوعیت پژوهش، رو نمائی از تالیفات و مقالات دانش آموزان و فرهنگیان و نیز سخنرانی مدیر کل و معاون پژوهشی آموزش و پرورش در اولین صبحگاه هفته پژوهش در مدارس، نمایانگر همراهی این مجموعه در خصوص توسعه فرهنگ پژوهش دارد.

وی از شناسایی و توانمند سازی به عنوان یکی از محور های هفته پژوهش امسال یاد کرد و به تشکیل سه جلسه در بنیاد نخبگان استان اشاره داشت و افزود:  سمت دهی و تدوین حوزه های ایده پردازی در قالب 9 حوزه، طراحی فرم ارائه ایده، تبیین شاخص های ارزیابی و طراحی فرم داوری برپایه مضامین تعریف شده، اطلاع رسانی در فضای مجازی و خبرگزاری ها و همچنین فراخوان ارسال ایده ها از سازمان ها، مراکز عالی و مخاطبان نمایشگاه از دستاوردهای این جلسات بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مروری نیز بر عملکرد کمیته تبلیغات هفته پزوهش داشته و اذعان داشت: تبلیغات از طریق صدا و سیمای مرکز استان، تبلیغات درسطح شهر و همچنین مکاتبات اداری در خصوص اطلاع رسانی از نکات و نقاط حائز اهمیت نمایشگاه امسال بود.

دکتر ایلامی نقش کمیته نمایشگاه و فن بازار را در نمایشگاه هفته پژوهش بسیار پررنگ دانست و گفت: انتخاب محل جدید نمایشگاه که در عمل فضای فیزیکی بیشتری نسبت به ادوار گذشته را فراهم نمود، حل مشکلات زیر ساختی از قبیل آب، برق و گاز نمایشگاه ، برگزاری کارگاه های جانبی، ایجاد 25 غرفه و توزیع مناسب غرفه ها از نکات قابل ستایش این کمیته بوده که به یمن نمایشگاه امسال مکان یاد شده در ارائه خدمت به همشهریان به طرز چشمگیری ارتقا یافته و تحویل بهره بردار( شهرداری یاسوج ) داده شد.

وی با معرفی کمیته علمی هفته پژوهش استان در سال جاری، افزود: جلسات تدوین دستورالعمل انتخاب پژوهشگر برتر بر اساس آئین نامه ابلاغی و ارسال دستورالعمل به دانشگاه ها و سازمان ها و دیگر گروه های مرتبط از خروجی های این کمیته بود.

دکتر ایلامی ادامه داد: معیار های تعریف شده برای انتخاب پژوهشگر برتر استان مبتنی بر دستورالعمل هجدهمین جشنواره تجلیل از پزوهشگران و فناوران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، حوزه های مشخص شده در این دستور العمل را اینگونه تشریح کرد: حوزه های هفت گانه تعریف شده شامل حوزه فنی و مهندسی، هنر، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی و علوم پزشکی می باشد که پژوهشگران برتر سازمان ها نیز در همین حوزه ها انتخاب شدند.

دکتر ایلامی با بیان این نکات که در انتخاب پژوهشگران برتر، امتیاز پژوهشی پنج سال اخیر افراد و همچنین عدم برگزیده بودن این افراد در ادوار گذشته، مدنظر قرار گرفته شده، اذعان داشت: با توجه به مستندات دریافتی جشنواره، شرکت کنندگان تنها توانستند شرایط شرکت در  پنج حوزه از حوزه های هفت گانه را احراز کنند و از این حوزه ها پژوهشگران برتر برگزیده شدند.

وی در تکمیل سخنان خود اظهار داشت: از بین پزوهشگران معرفی شده سازمانها، بدون در نظر گرفتن حداقل امتیاز برخی از بندها، دو نفر که حداکثر امتیاز را اخذ نمودند، انتخاب شدند.

دکتر اورنگ ایلامی در پایان یادآور شد: با توجه به مصوبات مطروحه در جلسات پیش از برگزاری برنامه های هفته پژوهش، انتظار می رود همانند دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، دیگر اعضا نیز به تعهدات مالی خود بر طبق مصوبات عمل نمایند.

به گزارش وب دا؛ همایش تحلیل از پژوهشگران برتر که با حضور معاون هماهنگی اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویر احمد، تنی چند از مدیران کل ادارات دولتی، روسای برخی دانشگاه ها و مراکز عالی آموزشی، هیات رئیسه و برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان و پژوهشگران استانی برگزار شد،  با اهدا جوایز به پزوهشگران و نوآوران برتر پایان یافت.


دکتر اورنگ ایلامی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج


جعفر گوهرگانی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:197                   شماره خبر:١٨٣٩٠
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: