منو
دفاتر نهاد
ویژه نامه
ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) مبارک باد.
ای احمدیان به نام احمد صلوات هر دم به هزار ساعت از دم صلوات از نور محمدی دلم مسرورست پیوسته بگو تو بر محمد صلوات اللهم صلی علی محمد و آل محمد میلادحضرت رسول اكرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) مبارك باد.
آرشیو ویژه نامه ها
اطلاعیه


اخبار

آیین تجلیل از 75 پرستار نمونه استانی
آیین تجلیل از 75 پرستار نمونه استانی باحضورمسئول محترم دفترنهادمقام معظم رهبری/مسئولین دانشگاه علوم پزشکی/مسئولین استانی برگزارشد.
همه مردم و مسئولان قدردان زحمات فعالان عرصه سلامت هستند/دکتر ایلامی: میانگین کشوری نسبت کادر پرستار به تخت در استان مطلوب است+عکس

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین ضمن تبریک روز پرستار، گفت: ارائه خدمات سلامت، گسترش تخت ها و تجهیزات بیمارستانی، توسعه خدمات درمان بستر و سرپایی، آموزش پزشکی، دستاوردهای جدید در حوزه های ژنتیک انسانی و سلول بنیادی از جمله توفیقیات بارز نظام جمهوری اسلامی در حوزه سلامت است.

دکتر علی محمد احمدی با اشاره به اینکه تعداد تخت های بیمارستانی و همچنین خدمات ارائه شده در حوزه سلامت در مقایسه با اوایل انقلاب پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته، افزود: کشور در 4 دهه اخیر از نظر جایگاه علمی در حوزه پزشکی، به طرز چشمگیری متحول شد.

وی تصریح کرد: اما در کنار این خدمات، نقش پرستاران و زحماتی که این عزیزان همیشه در صحنه ارائه نمودند بر هیچکس پوشیده نسیت.

ارکان نظام همواره قدردان زحمات فعالان عرصه سلامت است

دکتر احمدی با عنوان اینکه ارکان نظام همواره قدردان زحمات فعالان عرصه سلامت است، اظهار داشت: در زمینه توجه به منابع انسانی در حوزه پزشکی اقدامات زیادی انجام داده ایم که دولت در تلاش است در زمینه پرداخت مسیری درست را دنبال کند.

وی طرح تحول نظام سلامت را یکی از اقدامات خوب دولت دانست و تصریح کرد: کاهش پرداخت از جیب مردم، دسترسی آسان به پزشکان متخصص و فوق تخصص و همچنین ارائه خدمات تخصصی به آنها از برکات این طرح بوده است.

تلاش برای بهره برداری از 3 بیمارستان جدید در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای بهره برداری از بیمارستان های جدید در استان افزود: با بهره برداری از این پروژه های درمانی، ظرفیت های تخت های درمانی استانی از 744 به یک هزار و 400 تخت افزایش می یابد که ثمره این توسعه درمانی، جذب پرستاران فارغ التحصیل است.

دکتر اورنگ ایلامی  ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه های درمانی ظرفیتی برای جذب و بکارگیری فارغ التحصیل پرستاری ایجاد می شود که امیدواریم دولت و سازمان برنامه ریزی کشور مجوزهای لازم در زمینه جذب را فراهم نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 500 نفر پرستار در بخش دولتی استان، در حال ارائه خدمت هستند، افزود: 79 درصد کادر پرستاری در استان را زنان و 21 درصد را مردان تشکیل می دهند.   

میانگین کشوری نسبت کادر پرستار به تخت در استان مطلوب است

دکتر ایلامی با اشاره به وضعیت استان در شاخص کشوری نسبت پرستار به تخت، اظهار داشت: این شاخص در سطح ملی 74 صدم درصد و در استان  1.04 درصد است.

وی اضافه کرد: میانگین کشوری نسبت کادر پرستار حرفه ای به تخت در استان وضعیت مطلوبی دارد، اگرچه این نسبت با ایده آل ها فاصله دارد اما در تلاش هستیم جزو استان های پیشگام در کشور باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره ای نیز به اقدامات دانشکده پرستاری یاسوج داشت و گفت: دانشکده پرستاری یاسوج یکی از دانشکده های موفق در زمینه تربیت نیروی انسانی و رشته های تحصیلات تکمیلی است.

پیگیری برای راه اندازی رشته PHD پرستاری در یاسوج 

وی ابراز داشت: این دانشکده در زمینه تحصیلات تکمیلی با 3 رشته داخلی جراحی، سلامت جامعه و روان پرستاری در حال ارائه خدمت است  که با پیگیری های صورت گرفته 2 رشته ارشد پرستاری اطفال و مامایی به زودی نیز اضافه می شود.

دکتر ایلامی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های این دانشکده، پیگیری راه اندازی رشته PHD پرستاری است که با این اقدام زمینه ادامه تحصیل پرستاران آسانتر فراهم می شود.

دکتر ایلامی یکی از خواسته های به حق پرستاران را تعرفه گذاری خدمات دانست و گفت: امیدواریم این مهم در لایحه بودجه به تصویب برسد.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از دستاورده های مهم جامعه پرستاری در سال های گذشته اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای است، یادآور شد: این پروانه، گواهینامه ای است که از سوی وزارت به هر پرستار پس از اطمینان احراز شایستگی های لازم مبتنی بر استاندارهای حرفه ای تعلق می گیرد.

به گزارش وب دا؛ آیین تجلیل از 75 پرستار نمونه استانی با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، معاون درمان دانشگاه و جمعی از مسئولین استانی و دانشگاهی در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج برگزار شد.


فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:244                   شماره خبر:١٨٣٠٨
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: