منو
دفاتر نهاد
تشکل ها و نهادها
لینک های مفیداخبار

مراسم آموزشی-توجیهی دانشجویان ورودی 96 دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد
مسئول دفترنهادرهبری :دانشجویان عزیز تلاش کنندهم درعرصه علم هم درعرصه عمل به جایگاه رفیعی برسند. وازهمه مهمتر روح ایمان را درخود حاکم بر این عمل وایمان کنند.
دکتر ایلامی: پیگیر افزایش رشته های کارشناسی ارشد و دستیار تخصصی هستم

مسئول دفترنهادرهبری حاج آقاملاعلی ضمن خیرمقدم به اساتید،مسئولین ودانشجویان جدیدالورودازحضورصمیمی جمع حاضرتشکرکردندو

سپس به اهمیت علم وعمل وایمان پرداختندوبیان داشتنددانشجویان عزیز تلاش کنندهم درعرصه علم هم درعرصه عمل به جایگاه رفیعی برسند.

وازهمه مهمتر روح ایمان را را درخود حاکم بر این عمل وایمان کنند.

وی درادامه به شخصیت های علمی وایمانی تاریخی اشاره نمودندوبیان داشتند دردانشگاه علوم پزشکی دانشجویان واساتید الگوهای خودرا

ابوعلی بن زکریای رازی درعرصه علم وعمل وایمان قرار دهند.

ایشان به معرفی دفترنهادمقام معظم رهبری دردانشگاه پرداختندوبیان داشتند حوزه کاری نهادرهبری  هم مجموعه اساتیدهستند هم مجموعه دانشجویان وهم کارکنان وهم حوزه درمان وهم حوزه بهداشت می باشد.دراین حوزه ها به ارتقاء معنویت وپررنگ شدن ارزشهای انقلابی  وبالندگی

علم اسلامی و...می ورزد.

وی درپایان ازهمگان تشکروقدردانی کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در این مراسم ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدید، با تاکید بر اینکه پیگیر افزایش رشته های کارشناسی ارشد و دستیار تخصصی هستیم، گفت:  در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

دکتر اورنگ ایلامی، اظهار داشت: این دانشگاه با 30 دانشجوی رشته پرستاری در سال 69 فعالیتش را آغاز  که در سال 75 با پذیرش 40 دانشجوی پزشکی به دانشکده علوم پزشکی یاسوج تبدیل شد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه هم اکنون در 28 رشته دانشجو پذیرش می‌کند، عنوان کرد: هم اکنون 4 رشته دستیاری تخصصی شامل کودکان و نوزادان، جراحی عمومی، زنان و زایمان و بیماری‌های داخلی و همچنین رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد شامل بیوشیمی، میکروبیولوژی، آموزش بهداشت، آناتومی، بهداشت عمومی، پرستاری و سالمندان در این دانشگاه وجود دارد.

ایلامی ابراز کرد: این دانشگاه 2 هزار و 40 دانشجو و 182 عضو هیئت علمی دارد، که از این تعداد 4 نفر دارای رتبه استادی، 26 دانشیار، 116 استادیار و 36 نفر نیز مربی هستند.

وی از توسعه فضای فیزیکی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به میزان 8200 متر مربع خبر داد و افزود: شاخص فضای فیزیکی در این دانشگاه به ازای هر دانشجو 4.2 و شاخص استاد به دانشجو 11 به یک است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد قبولی 51 درصدی شرکت کنندگان دستیار تخصصی را یکی از موفقیت‌های این دانشگاه دانست و گفت:  امسال برای اولین بار در دو نیمسال مهر و بهمن ماه پذیرش دانشجو داشتیم که این مسئله سبب ارتقاء کیفیت آموزشی و بهبود فضای فیزیکی می‌شود.

وی یکی از برنامه‌های در دستور کار خود را افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد و دستیاری تخصصی عنوان کرد و  افزود: تاکنون 12 دوره دانشجوی پزشکی فارغ التحصیل داشته‌ایم که برخی از این افراد هم اکنون به عنوان مجموعه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی فعالیت دارند.

وی یکی از مشکلات این دانشگاه را کمبود فضای آموزشی و درمانی دانست و خاطرنشان کرد: بیمارستان بزرگ یاسوج با 95 درصد پیشرفت فیزیکی طی دو ماه آینده تکمیل و تحویل دانشگاه می‌شود.

دکتر ایلامی گفت: هم اکنون ساختمان دانشکده دندانپزشکی و بهداشت-پرستاری در دست ساخت بوده که امیدوارم در کمترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: یکی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج موفق به راه اندازی اولین شرکت دانش بنیان صنعتی با ثبت 10 اختراع در استان شده است.

دکتر ایلامی بیان کرد: همچنین یک دانشجوی رشته تغذیه دارویی برای درمان اگزوم‌های پوستی با پایه گیاهی تهیه کرده و پیگیر راه اندازی دومین شرکت دانش بنیان است.

در ادامه این مراسم معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در حال حاضر بیش از2 هزار دانشجو در 28 رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای، دستیار تخصصی و در 8 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند.

دکتر صدراله محرابی با اشاره به وظایف متقابل استاد و دانشجو افزود:  وظیفه اساتید این است که با صبرو متانت به دانشجویان خدمت نموده و با تلاش آنها را به جایگاه رفیعی که شایسته آن هستند، هدایت نماید.

وی با بیان اینکه دانشجو زمانی به احترام و عزت می رسد که جایگاه خود را شناخته و حفظ نماید، یادآور شد:  تقدس، شان و حرمت دانشجو  در این است که حرمت اساتید خود را حفظ کند.

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:124                   شماره خبر:١٦٦٦٤
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اطلاعیه
ویژه نامه
فرا رسیدن دهه کرامت/ از حضرت معصومه تا حضرت رضا (ع)
ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاو برادر گرامیشان و آغاز دهه مبارک و میمون کرامت بر همگان مبارک باد.
آرشیو ویژه نامه ها
ویدئو کلیپ

آمار مراجعه کنندگان به وب سایت

بازدید کنندگان آنلاین:5
بازدید امروز سایت:46
بازدید این صفحه:370818
تعداد کل بازدید:534752

با ما در تماس باشید.

آدرس:یاسوج بلوار شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
تلفن: 074-33337260