منو
دفاتر نهاد
تشکل ها و نهادها
لینک های مفیداخبار, مصاحبه با مسئولین
جلسه دفتر نهاد رهبری با بسیج دانشجویی
حجت الاسلام ملاعلی در جمع بسیج دانشجویی:
علیرغم اینکه ما هر کدام میتوانیم سیلقه های خود را داشته باشیم میتوان با انسجام، برنامه های مشترک داشت و دانشگاه را در یک سطح عالی فرهنگی، دینی، علمی، اجتماعی و ملی به سوی قله های بالا رهنمون کرد.
جلسه ی بسیج کلاس آموزش عقیدتی بسیج در چهارشنبه 4/9/94 در سایت دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

در این جلسه بیان شد که بسیج بزرگترین سازمان و تکشل مردمی است که از ابتدای انقلاب تا حال شکل گرفته است و لذا جا دارد که این سازمان عظیم به خوبی پشتیبانی و هدایت شود. مسئولینی که در بین آن هستند و از ارزش های والا برخوردارند حمایت بشوند و متقابلا باید از خطاها و لغزش هایی که ممکن است جایگاه و ارزش آن را در دانشگاه ها و جای جای کشور پایین بیاورد خودداری شود.

دراین کلاس بیان شد که مهمترین چیزی که باعث سربلندی و عزت کشور ما می شود اقتدار ماست و بزرگترین چیزی که موجب اقتدار ما می شود بحث انسجام و همبستگی ماست و چیزی که باعث همبستگی ما می شود این است که از تکروی و تفرقه و جدایی و جدال بپرهیزیم و در یکه ایده و هدف متعالی در عین حال اینکه نقطه نظر های متفاوتی داریم همه همگام در کنار هم باشیم برنامه های دانشگاهی را تشکل های همسو برگزار کنیم. اگر بسیج می خواهد ده برنامه برگزار کند به جای آن پنج برنامه انتخاب کند و با همکاری تشکل ها این کار را انجام دهد بهتر است و همینطور برای تشکل های دیگر.

اینها میتوانند در کنار هم یک انسجام بسیار قوی برنامه های بسیار قوی و در سطح بالا و تاثیر گذار حتی با تشکل هایی که ممکن است همفکر نباشند اینها میتوانند در برنامه های مشترک باشند اینها میتوانند برنامه های علمی و برنامه های مشترک مثل روز جهانی علم را به خوبی اجرا کرده و هر کدام گوشه ای از این برنامه را به عهده بگیرند.یا روز پاکسازی طبیعت یا روز سالمندان میتوانند در کنارهم برنامه ی خوبی داشته باشند و در هر صورت مناسبت های مشترک زیادی وجود دارد که تشکل هایی که همسو نیستند و نقاط مشترکشان کمتر است میتوانند با همکاری هم برنامه های بسیار خوبی را اجرا نمایند.بنابراین در این جلسه بیان شد که بزرگترین آفتی که میتواند به کشور اسیب برساند آفت تفرقه است هیچ قدرتی نمیتواند ما را از پا در بیاورد تا زمانی که ما مثل پنج انگشت دست علیرغم اختلاف شکل گاهی با هم جمع شده و گرهی بگشایند یا مشتی خواهند شد بر علیه دشمنی و احد و علیرغم اینکه ما هر کدام میتوانیم سیلقه های خود را داشته باشیم میتوانیم در همان صورت هم میتوان برنامه های مشترک داشت و دانشگاه را در یک سطح عالی فرهنگی، دینی، علمی، اجتماعی و ملی به سوی قله های بالا رهنمون کرد.

لذا جا دارد که تشکل های مختلف و هیئت محبان و سایر مجموعه ها دست به دست هم بدهند و یک برنامه ی واحدی را دشته باشند علیرغم اینکه میتوانند برنامه های جدی خود را نیز داشته باشند. ما باید در عین حال اینکه تعامل اجتماعی داشته باشیم د ر همان حال هم میتوان جمعی باشیم که در صورت لزوم برنامه ای مشترک و برنامه های خوبی را اجرا کنیم. و بدون شک در انتخابات آینده نیز یک مجلس خوب داشته باشیم در عین اینکه سلیقه های گوناگونی میتواند وارد مجلس شود.تجربه نشان داده که در گذشته ی نزدیک و دور که جدایی مجموعه ها از همدیگر و اسرار بر اینکه یا من و یا هیچکس باعث این می شود که جامعه ما دچار دو دستگی ها نظیر قضیه انتخابات قبلی شود.ان شاء الله که بحث انسجام و در کنار هم بودن را جزو برنامه های اصلی دانشجویی خود قرار دهید.

 

فایل ضمیمه:             تعداد نمایش خبر:1072                   شماره خبر:١١٦١٠
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اطلاعیه
ویژه نامه
روز وحدت حوزه و دانشگاه
مقام معظم رهبری(دام عزه)، راه کارهای وحدت حوزه و دانشگاه را این چنین تبین کرده اند:«در نظام اسلامی، علم و دین پابه پا باید حرکت کند. وحدت حوزه و دانشگاه یعنی این.
آرشیو ویژه نامه ها
ویدئو کلیپ
اربعین

آمار مراجعه کنندگان به وب سایت

بازدید کنندگان آنلاین:1
بازدید امروز سایت:279
بازدید این صفحه:319081
تعداد کل بازدید:444558

با ما در تماس باشید.

آدرس:یاسوج بلوار شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
تلفن: 074-33337260